Maciej Siembieda w Kędzierzynie-Koźlu, czyli słów kilka o sztuce dziennikarskiej.

Na kozielskim rynku odbyło się dzisiaj spotkanie z Maciejem Siembiedą, autorem książek i byłym dziennikarzem (choć jak on sam twierdzi dziennikarzem się jest na zawsze).
Spotkanie relacjonowane na żywo przez Miejską Bibliotekę Publiczną poprzez FB, a prowadzone przez jednego z tuzów kędzierzyńsko-kozielskiego dziennikarstwa – Andrzeja Kopackiego.
Jak w przypadku spotkań autorskich i to zapewne służyło promocji książek autora itd.
Moją uwagę jednak przykuł inny temat.  Otóż prowadzący poruszył kwestię mediów. Nie wiem o czym konkretnie chciał porozmawiać (mogę się domyślać, że pytanie ocierało się o obecną sytuację związaną z lex TVN), ale z całego tego wątku najciekawsza była odpowiedź Pana Macieja Siembiedy na temat dziennikarstwa i jego roli.
Postaram się przytoczyć tu dosłowny cytat, zresztą można zapoznać się z całością rozmowy na temat dziennikarstwa i mediów pod linkiem:
https://fb.watch/7rEQQTdduk/
Od 32:27 :
„… Pamiętajmy jednak, że w momencie kiedy media podejmują się powinności propagandowych, czyli lansują któreś z poglądów, czy służą którejś ze stron tracą swoją tożsamość i osobowość.
Bo, mnie tak uczono i takim umrę, że media to przede wszystkim niezależność, prawda, obiektywizm, rzetelność. A propaganda to wszystko wyklucza, wymazuje. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *