Rozmowa z Prezydent Kędzierzyna-Koźla Panią Sabiną Nowosielską o remoncie rynku i jego ożywianiu. 2021

W sierpniu 2021 minęły trzy lata od mojej rozmowy z Panią Prezydent Sabiną Nowosielską dotyczącej nadchodzącego wielkimi krokami remontu rynku w Kędzierzynie-Koźlu.  Dzisiaj w rozmowie z Panią Prezydent spróbujemy podsumować remont, omówić uwagi jakie mają do niego użytkownicy rynku i ustalić czy ewentualnie można cokolwiek jeszcze zmienić.
Pierwotnie rozmowę planowałem przeprowadzić pod parasolkami jednego z ogródków na terenie rynku, być może z udziałem postronnych osób dołączających do rozmowy w jej trakcie.

Jednak natłok zajęć Pani Prezydent spowodował, że mogliśmy spotkać się dopiero 27 października. I spotkaliśmy się w jednym z nowych lokali w obrębie rynku, czyli w „Luźnym Klimacie”.

W trakcie luźnej rozmowy omówiliśmy kilkanaście kwestii dotyczących rynku i przyległości. Całość zajmuje blisko 50 minut.
Film podzielony jest na części dotyczące danego tematu.
Oglądając go na YouTub można wybrać sobie konkretną część.
Na końcu filmu, po rozmowie umieściłem kolaż filmów i zdjęć z okresu sprzed remontu, w trakcie remontu i po remoncie (będzie on też umieszczony na YT oddzielnie).
Publikację filmu planowałem o dwa tygodnie wcześniej, jednak był montowany równolegle z filmem o cmentarzu w Dębowej i ostatecznie skupiłem się na filmie z cmentarzem (bo tu z kolei zależało mi na publikacji przed rocznicą powstania cmentarza).
Największym problemem w montażu okazał się dźwięk.  Niestety 3 mikrofony używane do nagrania bardziej były zainteresowane szumem stojącej nieopodal lodówki niż naszą rozmową. I w tym szumie ginął miękki głos Pani Prezydent, który słabo „wbijał” się w ścieżkę dźwiękową.
Dlatego oglądając film możecie usłyszeć dziwny szum i niestety trzeba bardziej niż zawsze „podgłośnić”.
Film zrealizowany jest w rozdzielczości UHD, dzięki czemu można go spokojnie obejrzeć na ekranie monitora telewizyjnego, nie męcząc się z pikselami.
Miłego oglądania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *