Kameleon przegonił z Koźla burzę Szkwałem, czyli kilka słów o tym jak spełniają się przepowiednie Sabiny.

Otwieramy Szkwał, na scenie zespół MINDTHRA. Koźle 09.07.2021.

Kameleon Jazz Club to klub muzyczny, o którym rozpisywać się nie trzeba.
Dzisiaj w Koźlu miało miejsce wydarzenie, które miejmy nadzieję, rozpocznie serię pozytywnych wydarzeń w naszym mieście, ale szczególnie w Koźlu.
Oto za sprawą pomysłowości organizatorów na kozielskiej wyspie odbyło się „Otwarcie Szkwału”. Impreza rozpoczynała się pod presją złej pogody, prognozy przepowiadały burze.
W sprawę zaangażował się „Jazz Club Kameleon” i dzięki temu mogliśmy posłuchać najpierw mocnego uderzenia, a trochę później bluesowych brzmień. Burza odeszła w siną dal.
Nie tylko to jednak ucieszyło mnie, starego kozielskiego malkontenta…

 

 Niebywałą radość sprawiło mi to co działo się równolegle w Koźlu. Tłumy na kozielskich uliczkach, rynku. Komplet u Kruka, kolejka przed „Gastrofazzą”. Rzeczy wręcz niespotykane w Koźlu od lat.  Jak byliśmy wygłodniali miejskiego tętna. Jak znudzeni szarością, pandemicznym i postpandemicznym marazmem.  Obserwując to wszystko, do tego wcześniejsze otwarcie „Krukafe”, mając w zamyśle otwarcie w najbliższym czasie „Luźnego Klimatu” na rynku czy w końcu świadomość, że gdzieś w przyszłości  w Koźlu (oby) „Kameleon” otworzy swój lokal możemy mieć nadzieję, że Koźle rzeczywiście ożyje.
I spełnią się …  przepowiednie Sabiny…

One Comment on “Kameleon przegonił z Koźla burzę Szkwałem, czyli kilka słów o tym jak spełniają się przepowiednie Sabiny.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *