Stare Miasto mówi: sprawdzam.

21 maja 2017r. minęły 3 miesiące od spotkania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla osiedle Stare Miasto z panią prezydent Sabiną Nowosielską. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Koźlu. Jedną ze spraw jaką poruszono była kwestia ławek przy muszli koncertowej w parku nad Odrą. Mieszkańcy dopominali się o nie, albowiem siedzenie na trawie, lub stanie przed muszlą koncertową z oczywistych względów jest nie do zaakceptowania.

 

 

I wtedy padły wiekopomne słowa pani prezydent.
– Macie wyremontowaną muszlę, teraz pokażcie, że była wam potrzebna. Będą festyny, będą ławki.
Tu należy wspomnieć, że muszla została wyremontowana przez miasto po interwencji rady.
W dniu 27 maja 2017r. Rada Osiedla Stare Miasto w Koźlu zorganizowała Festyn rodzinny nad Odrą. Lokalna społeczność stanęła na wysokości zadania.

Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy festyn rodzinny rady osiedla Stare Miasto w parku nad Odrą. 27.05.2017r.

Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem. Może akurat moje zdjęcia tego nie dowodzą, ale wykonałem je w porze „przejściowej” pomiędzy różnymi elementami imprezy.
Organizacja festynu spoczęła całkowicie na barkach rady.
Miejsca siedzące zostały sklecone prowizorycznie.

Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy festyn rodzinny rady osiedla Stare Miasto w parku nad Odrą. 27.05.2017r. Przy braku ławek zorganizowano prowizoryczne siedziska.

Przyniesiono drewniane palety, krzesła z budynku rady. Miejsca pod namiotem zostały sfinansowane przez organizatora. Część widzów siedziała na ziemi.

Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy festyn rodzinny rady osiedla Stare Miasto w parku nad Odrą. 27.05.2017r. Naturalne miejsca siedzące.

Pogoda dopisała i można powiedzieć, że chrzest festynowy zaliczony został na piątkę.

Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy festyn rodzinny rady osiedla Stare Miasto w parku nad Odrą. 27.05.2017r.

W głowach uczestników festynu zaiskrzyły pomysły – koncerty, spotkania – cudowne miejsce – jakie to szczęście, że udało się reaktywować muszlę. I nadzieje na jeszcze lepsze imprezy.

Po trzech miesiącach od złożonej obietnicy zamontowania ławek w parku nad Odrą przy muszli koncertowej rada osiedla Stare Miasto powiedziała sprawdzam pani prezydent. Teraz ruch jest po stronie Urzędu Miasta.
A wiewiórki donoszą, że szykuje się kolejny festyn w tym miejscu w czerwcu…

Jeżeli szukacie pomysłu na trwałe miejsca do siedzenia to sięgnijcie do projektu betonowych siedzisk na rynku w Opolu. Niezniszczalne.

O autorze:

Tomasz Rogus – zwykły człowiek, czytam i piszę po polsku, w wolnych chwilach robię filmy o Polsce.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *