Kędzierzyn-Koźle miasto moich marzeń. Sabina stawia na PiS?

I znowu złamię swoje własne przyrzeczenie i napiszę kilka słów o Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem nawiążę do mojego niedawnego tekstu o „Mieszkaniu Plus”.
Ponieważ od kilku dni jestem już mieszkańcem szacownego miasta odważyłem się dzisiaj udać na spotkanie z Panią Prezydent Sabiną Nowosielską nie w formie swobodnego obserwatora a jednostronnego i tendencyjnego w swych pytaniach mieszkańca.

Spotkanie odbyło się w Koźlu w MOK-u przy ul. Skarbowej.
Nie będę opisywał jego przebiegu, może tylko kilka liczb.
Mieszkańców było ok. 20, radnych i innych osób związanych z urzędem miasta  w taki czy inny sposób ok. 15.
W porównaniu z ub. rokiem liczba uczestników wzrosła a i tematy były nieco obszerniejsze i trochę jakby mniej przychylne władzy.
Głównym pytaniem jakie zadałem pani Prezydent Sabinie Nowosielskiej było pytanie o budownictwo komunalne, które nie daje mi spokoju od czasu gdy przeanalizowałem wywiad z w/w (o którym mowa we wcześniejszym materiale dot. Mieszkania Plus)

Na pytanie co miasto zrobiło i robi dla zwiększenia liczby nowych mieszkań komunalnych pani Prezydent stwierdziła, że czeka na ruch ze strony rządowej w ramach programu „Mieszkanie Plus”.
Jeżeli taki ruch nie zostanie wykonany to wtedy miasto podejmie działania w kierunku budowy mieszkań komunalnych.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Sabina stawia na PiS.

O autorze:

Tomasz Rogus – zwykły człowiek, czytam i piszę po polsku, w wolnych chwilach robię filmy o Polsce.

Zobacz wszystkie artykuły autora

One Comment on “Kędzierzyn-Koźle miasto moich marzeń. Sabina stawia na PiS?”

  1. Nie znam sytuacji Kędzierzyna-Koźla, ale w wielu innych miastach sprawa budownictwa komunalnego rozbija się o pieniądze i dostępność działek budowlanych. Oczywiście zgadzam się z tezą, że miasta powinny dbać o swoich mieszkańców i poprawiać ich warunki mieszkaniowe bez oglądania się na instytucje rządowe. Wszelako budżet nie zawsze pozwala na realizację wszystkich pomysłów, nawet tych bardzo racjonalnych. Kołderka kasy samorządowej zwykle jest za krótka, a rączek ciągnących ją w swoja stronę zawsze jest sporo. Prócz władz państwa, władz samorządów, to o swój lokalowy dobrostan powinni też dbać sami zainteresowani ludzie, bo o nic tak się nie dba, jak o to na co się samemu ciężko zapracowało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *